Zip Perde Nedir?

Zip Perde olarak adlandırılan ve fermuarlı perde olarak da bilinen bu sistem, motorlu perde sistemleridir. Özel bir kumaş türü olarak bilinen stor perde ile donatılmıştır. Rüzgar ve yağış gibi olumsuz hava koşullarında direnç ve dayanıklılık gösterir. Zip perde; evlerde, iş yerlerinde ve pek çok mekanda kullanılan normal türdeki perdelerin yerine tercih edilmeye başlanan perde çeşididir. Özel kumaşlardan üretilen zip perde, kumandalı ve otomatik sistemle çalışır. Evlerde, işletmelerde ve kullanıldığı her alanda kaliteli bir görünüm yaratır.

Zip Sistemi

Zip Perde Sistemi, hava koşullarını geçirmez özelliği ve dayanıklılığı ile son derece idealdir. Yağmur suyunu geçirmeme özelliği sayesinde yağmurlu havaların keyfini çıkarmanızı sağlar. Delikli yapısı sayesinde en şiddetli rüzgara karşı bile oldukça dayanıklı ve etkilidir. İçeriden dışarıyı izleme imkanı sağladığından dış mekanlar rahatça izlenebilmektedir. Isıyı içeride tutarak, büyük bir ısı tasarruf yapma imkanı sunar. Sineklik ile haşerelerin içeri girişini engeller. 

Zip perde sisteminin esas amacı gölgelendirme yapmak olsa da fonksiyonellik konusunda da bir hayli iddialıdır. Kullanıldığı alana büyük bir kalite katarak, mekanın değerini en üst düzeye çıkarır. Klasik perdelere kıyasla daha çok tercih edilen zip perdeler, kumandalı ve otomatik sistemlerdir. Tercih edilmesinin en büyük nedeni ise fonksiyonel özellikleri ve kolay kullanımı olarak söylenebilir.× WhatsApp Destek