Rolling Roof Özellikleri

Rolling Roof Özellikleri

Rolling Roof sistemleri, her mekanda uygulanabilen ve başka hiçbir açılır tavan sisteminde olmayan katlanma ve toplanma hareketlerini bir arada bulunduran, açılır tavan sistemleridir. Rolling Roof Motorlu Tente sistemlerinde bulunan ve her açıda açılabilen alüminyum paneller sayesinde gün ışığından istenilen oranda faydalanılabilir. Rolling Roof Açılır tavan sistemlerindeki alüminyum paneller, katlanma hareketi sayesinde çatıdan havalandırma yapılırken gölgelendirme özelliğini kaybetmez. Sistem açıkken bile özel tasarım alüminyum profiller ile yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma yapılabilir.

Rolling Roof açılır tavan sistemlerindeki panellerin yaptığı katlanma hareketi, panellerin dış temizliği için çatıya çıkmaya gerek kalmadan, içeriden temizlenebilmesini sağlar. Rolling Roof sistemleri, sigara yasağının uygulandığı restoran, bar ve kafeterya gibi yerler için en iyi çözümdür. Rolling Roof sistemleri, elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Uzun ömürlü kullanım özelliği ile son derece caziptir.

Rolling Roof Açılır Tavan Sistemleri, çelik konstrüksiyona gerek duyulmadan kurulur. Sistem, her çeşit terazisiz ortamda çalışma özelliğine sahiptir. Taşıyıcı ayakları sayesinde kendini teraziye alabilmektedir. Bu da kullanım kolaylığı sunan harika bir özelliktir. Sistemin tüm aksamları, aksesuar ve profilleri paslanmaz niteliktedir. Bu durum önemli bir özellik olmanın yanında önemli gerekliliktir. Dilerseniz çeşitli aydınlatma ve ısıtma sistemleri ile entegre ederek, çok daha kullanışlı bir Rolling Roof sistemine sahip olabilirsiniz.

Rolling Roof Açılır Tavan Sistemi Teknik Özellikler

 • Rolling Roof sistemi, dünyada başka hiçbir açılır tavan sisteminin birlikte gerçekleştiremediği katlanma ve toplanma işlevini bir arada sunmaktadır.
 • Rolling Roof açılır tavan sisteminde tavan kapama malzemesi olarak kullanılan 38cm genişliğindeki paneller, katlanma hareketini kendi ekseni etrafında dönerek gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplandığında tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.
 • Rolling Roof sistemindeki alüminyum panellerin ana dere profili et kalınlığı 4mm, et kalınlığı 2mm ve üst ray profili 5mm alüminyum malzemeden oluşmaktadır.
 • Rolling Roof sistemi, su tahliye mantığı ile çalışmaktadır. Alüminyum panellerin üzerine gelen yağış, panellerin üzerinde bulunan dere sayesinde ana dere profiline aktarılır. Ardından ana dere profilinden dış alana tahliyesi sağlanmaktadır. Sistemin, su almama garantisi vardır.
 • Rolling Roof açılır tavan sistemi, taşıyıcı çelik konstrüksiyon gereksinimi duyulmadan kurulur.
 • Her tür iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, Rolling Roof sistemine adapte edilebilmektedir.
 • Rolling Roof sistemi, 8m’ye kadar tek ünite olarak yapılabilmektedir. Uzunluk sınırlaması bulunmadığından talebe göre daha uzun ölçülerde birden fazla ünite yapılabilir.
 • Paneller, yağışlı havalarda belirli bir miktar açılarak iç alandaki havanın tazelenmesi sağlanırken iç alana su girişi engellenecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Rolling Roof sisteminin hareketleri, 120Nm tork 425W ve 300Nm tork 880W’lık 2 ayrı motorla tahrik edilmektedir. Bu birleşime, 1 takım motor adı verilmektedir. Hareket algılayıcı switchler sayesinde sistemin güvenliği sağlanmaktadır.
 • Sistem, her türlü terazisiz ortamda çalışabilmesinin yanı sıra taşıyıcı ayakları ile kendini teraziye alabilmektedir.
 • Rolling Roof açılır tavan sistemi, %5 eğim ile çalışmaktadır.
 • Sistem, 50m² alana kadar tek ünite olarak yapılabilmektedir.
 • Sistemde kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar, paslanmaz özelliktedir.
 • Rolling Roof açılır tavan sistemdeki taşıyıcı profiller 100*100*4mm ve 60*120*4mm kutu ayaklardır.
 • Rolling Roof sisteminin yedek parçaları garantili olarak sunulur. (Kullanımdan doğacak sorunlar hariçtir)


× WhatsApp Destek